O mnie

Odkąd skończyłam studia psychologiczne, szukałam metody, co do której miałabym pewność, że za jej pomocą można dotrzeć do źródeł problemu i naprawdę coś zmienić w czyimś życiu. Już po pierwszym ustawieniu, które przeżyłam w czasie sesji indywidualnej u Guntera Schrickera, wiedziałam, że to jest taka metoda. Miałam też pewność, że chcę się tym zajmować.

Moim pierwszym nauczycielem był właśnie Gunter Schricker. Następnie zaczęłam uczestniczyć w warsztatach samego Berta Hellingera oraz zdecydowałam się na Szkołę Nowych Ustawień Rodzin w Tunus Institute, prowadzoną pod jego patronatem. Łącznie wzięłam udział w wielu warsztatach ustawień w Polsce i za granicą, prowadzonych przez Sophie i Berta Hellingerów, Guntera Schrickera, Gerharda Walpera, Wolfganga Drussera, prof. Joaquima Parra Marujo, prof. Franza Rupperta, Bettinę i Alfreda R. Austermannów, Andreę Drohlę, Annę Choińską, Annę Brzozowską.

Z wykształcenia jestem psychologiem, terapeutą ustawień systemowych, pedagogiem resocjalizacyjnym oraz bioenergoterapeutą. Do tej pory zajmowałam się prowadzeniem szkoleń, telefonu zaufania, pracowałam z dziećmi w żłobku i przedszkolu, z osobami starszymi i niepełnosprawnymi, z młodzieżą określaną jako niedostosowaną społecznie oraz z osobami doświadczającymi przemocy.

Bardzo się cieszę ze swojej znajomości języka niemieckiego, która pozwala mi uczestniczyć w niemieckojęzycznych seminariach, czytać prace Hellingera w oryginale oraz tłumaczyć teksty dotyczące ustawień na język polski.

Od wielu lat praktykuję buddyjską medytację w tradycji Karma Kagyu. Mieszkałam na terenie Niemiec i Wielkiej Brytanii oraz dużo podróżuję.

Każde doświadczenie w moim życiu bardzo sobie cenię!

Anna Ratajczak